Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Volný čas > Pohádkové příběhy

Pohádkové příběhy

Pohádky napsal pan Aleš Moravec z Hostěnic. Některé z následujících příběhů se odehrávají v Hostěnicích a v jejich blízkém okolí, jiné třeba až ve slovenských horách. Jedno však mají společné – všechny jsou inspirovány lesními studánkami, jeskyněmi, loukami i stepními stráněmi, keři nebo květinami, které můžete spatřit při toulkách přírodou poblíž Hostěnic. Většina z nich navazuje na články publikované v Hostěnickém zpravodaji, a tak se můžete každého čtvrt roku těšit na alespoň jedno nové povídání.

Čert neví proč

Když rozkvetou na lukách nad Hádeckým rybníkem první ocúny, léto už se chýlí ke konci. A se začínajícím podzimem si můžete přečíst další pohádkový příběh.

O studánkové víle

Za horkého léta přijde vhod doušek čisté vody z lesní studánky. Těch najdete v okolí Hostěnic celou řadu. A v tomto příběhu se dozvíte, proč nechávají dobří lidé u studánek hrnečky pro žíznivé pocestné.

Zlatovláska z Lysé hory

Pohádka vás skutečně nejprve zavede na nedalekou Lysou horu u Ochozu. Každý, kdo ji dočte až do konce, bude ale odměněn pozváním do naší krásné obce.

Sněženka a sedm trpaslíků

Již od roku 2013 je první Hostěnickou akcí novoroční procházka do jeskyně Pekárna. Zde se také odehrává děj tohoto příběhu.

Jarní pohádka

Až zároveň se sněženkami rozkvetou zjara v nedalekém Rakoveckém údolí a vzácně i v údolí Říčky nad Hádkem první bledule, dočtete se zde krátký příběh i o nich.

Drákula z Malé Fatry

Když začnou sněženky v údolí Říčky pomalu odkvétat, vyraší zde první listy medvědího česneku. O něm a jeho údajné schopnosti zahánět upíry vypráví fiktivní, lehce hororový příběh. Je od začátku až do konce vymyšlený. Jenom popis míst, kde jsem spatřil snad nejvíc česneku medvědího, je pravdivý.