Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O obci > MŠ Hostěnice

MŠ Hostěnice


MŠ Hostěnice

Naše školka se nachází uprostřed obce Hostěnice. V blízkosti luk, lesů, na okraji Přírodního parku Říčky, v blízkosti Moravského Krasu. Budova školky pochází z roku 1899 – je sice historická, ale po rekonstrukci. Kapacita je 32 dětí, ve 2 třídách (Včeličky, Mravenečci). Výhodou je dostatečný počet pedagogů k dětem.

Dva pedagogové vzdělávají 16 dětí, s možností školního asistenta – je tedy zajištěn nadstandardní individuální přístup ke každému dítěti a MŠ je tak ideální i pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Využíváme výchovné a vzdělávací prvky programu „Začít spolu“ (děti si samy vybírají činnosti, motivují se, učí se hodnotit svoje chování a výsledky své práce, zdokonalovat se). Pokud děti některé téma více zajímá, přidáváme k tématu projektový týden. Díky krásné okolní přírodě podnikáme s dětmi každou středu dopolední výlet – i se svačinkou venku. Děti si tak utužují zdraví, rozvíjí hrubou motoriku a fantazii při volné hře s přírodninami. Máme čas na kolektivní hry ve volném prostoru a možnost vnímat poezii a krásu přírody, učit se ji chránit (ekologie).

Nabízíme kroužky logopedie, angličtiny, cvičení, plavání a edukativně stimulační skupinky pro předškoláky. Jsme vhodnou alternativou mezi běžnou MŠ a lesní školkou.

 

Kategorie: